BUZZ talks
BUZZ talks jsou diskuzní večery pro širokou veřejnost s tématikou cirkulární ekonomiky a dalších témat týkajících se udržitelného rozvoje.


Jak to všechno začalo?

Myšlenka BUZZ talks se zrodila v květnu 2015, kdy naše koordinátorka Anežka narazila v Holandsku na Soňu (Institut Cirkulární Ekonomiky). Společně zjistily, že mají podobné cíle v tom, čemu chtějí věnovat energii, a proto se rozhodly spolupracovat a rozjet nový projekt BUZZ talks. A byl na světě koncept – přednášky a diskuse na aktuální témata, zejména environmentální. Dali jsme dohromady organizační tým a požádali o grant na realizaci z programu SmartUp od Nadace O2. Po schválení konceptu a přiklepnutí grantu jsme horlivě začali s přípravami prvního bloku – 4 večerů na společné téma „Plýtvání jídlem“.

O tom jak probíhaly přípravy a jak dopadla realizace se můžete dočíst na našem blogu SmartUp

Celkové shrnutí včetně odkazů na videa pak v článku na Zajimej.se

Co je to BUZZ talks?

Projekt INCIEN s cílem osvěty široké veřejnosti v aktuálních tématech týkajících se udržitelnosti. Doposud byly BUZZ talks realizovány zejména v rámci večerních diskusních setkání s odborníky, jejichž principem bylo kreativní setkání jednotlivců, zástupců firem, veřejného sektoru, akademiků a veřejnosti, jejichž výstupem jsou skutečné návrhy, které mohou být uvedeny do praxe právě díky spolupráci jednotlivých zainteresovaných stran. Aktuálně se také zaměřujeme na mladé lidi a studenty hledající své uplatnění v udržitelném podnikání v rámci veletrhu Uplatni.se. BUZZ talks tedy také slouží jako platforma pro uplatnění a navazování funkčních pracovních vztahů v oblasti životního prostředí a jeho udržitelnosti.

Z jakých témat jste se již mohli těšit?

Plýtvání jídlem, Praha 7 bez odpadu, SLOW FASHION aneb jak udržet udržitelnou módu, KONFLIKTNÍ SUROVINY, Kompostování a pěstování ve městě, Jak na brownfieldy?, Opravitelnost a další.

Od založení proběhlo již 14 diskuzních večerů, na které dohromady přišlo již 450 účastníků/diskutérů. Organizovali jsme již 2 veletrhy Uplatni.se pro studenty a absolventy hledajícíc uplatnění v udržitelném rozvoji, promítali jsme již 3 filmy se zajímavou tématikou doplněné o diskuzy s odborníky a pokračujeme dál...

Pokud chcete být pravidelně informováni o aktivitách a akcích BUZZ talks? Sledujte nás na Facebooku! Nebo nás kontaktujte na emailu buzztalks@incien.org.


Fotogalerie z pořádaných akcíZvláštní poděkování

Institutu Cirkulární Ekonomiky, z.ú. za záštitu a odborné poradenství.
Greenglasses a Glopolis za spolupráci a poradenství.
Tomáši Slavíkovi za profi nafocení akcí.
MotivP za profi natáčení a sestříhání videozáznamu z akcí.
Báře Kebové za aktivní participaci na organizačním zajištění akce a dalším dobrovolníkům, kteří jsou do organizace a dalších přípravných činností zapojeni.
Všem nejmenovaným dobrovolníkům za pomoc s organizací.


One thought on “BUZZ talks

Napsat komentář