Červencové INCIENOVINKY

Půlka léta za námi a o „okurkové sezoně“ nemůže být řeč. Zaměstnávají nás projekty, o jejichž výsledcích Vás budeme informovat v dalších měsících. Ne vždy je totiž dobré předbíhat a my jen naťukneme, čeho se týkají – ať se máte na co těšit a zároveň vidíte, že INCIEN ani v létě pod slunečníkem nespí!

ČESKO-NIZOZEMSKÁ TRADE MISE

Léto je ve znamení vůně tulipánů. Alespoň v představách. Připravujeme totiž analýzu pro podzimní trade misi, kterou budeme pořádat ve spolupráci s Velvyslanectvím Nizozemského království. Máte zájem nalézt partnery v oblasti cirkulární ekonomiky v Nizozemí? Ozvěte se nám a probereme spolu možnosti nalezení partnera právě pro Vás.

IKEA BOJUJE PROTI PLÝTVÁNÍ JÍDLEM 

A my jí s tím rádi pomáháme. V současnosti pracujeme na analýze plýtvání jídlem od zákazníků a našim cílem je najít řešení, které se s jídlem, které zbytečně končí v popelnicích, popere. Máme za sebou dotazníková šetření, rozhovory i pozorování a dostáváme se do fáze evaluace dat a návrhových řešení. IKEA si dala nemalý cíl – do roku 2020 snížit množství potravinového odpadu na polovinu. A my rádi přiložíme ruku k dílu.

ANALÝZY ODPADŮ V PLNÉM PROUDU

Ani v této oblasti neusínáme na vavřínech. V závěru měsíce jsme realizovali další analýzu odpadů tentokrát v Úněticích. Jedná se o první a klíčový krok pro správnou identifikaci potenciálu pro zvýšení míry třídění a zejména pro snížení množství směsných komunálních odpadů ukládaných na skládky. Máte zájem o analýzu i ve Vaší obci? Ozvěte se nám. 

A na závěr sumář počtení pro skalní fanoušky. 

O NÁS V MÉDIÍCH: 

NAŠE PUBLIKACE: 

Autorka INCIENovinek měsíce července je Soňa.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích