Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Cirkulární ekonomika a příležitosti pro byznys v konteCOVID-19xtu covid-19 a ekonomické krize

19.5.2020 @ 17:00 - 18:15

 

Cirkulární ekonomika se stala jedním z TOP témat klíčových akcí letošního roku. COVID-19 však přišel jako rána z čistého nebe a může se zdát, že cirkulárním tématům odeznělo. Situaci nepomáhají ani výroky předních politických představitelů, které už nyní odsouvají evropský Green Deal na druhou kolej.

 

Je to ale skutečně tak? Není naopak cirkulární ekonomika příležitostí pro nasměrování budoucího ekonomického rozvoje správným směrem? A jak na ni pohlíží české firmy, které deklarovaly cirkulární principy jako své prioritní oblasti?

 

Byť je dnes situace velmi vypjatá, zdaleka to neznamená útlum v oblasti udržitelnosti. Spíš naopak! A proto byste měli být u toho. Druhý dech v rozvoji byznysu je dnes třeba přijmout jako výzvu i příležitost.

O tom všem bude povídat Soňa Jonášová na svém cirkulárním webináři, na kterém se mimo jiné dozvíte:

• Sedm základních principů, na kterých je postavena cirkulární ekonomika.
• Co je Akční plán pro cirkulární ekonomiku.
• Jaké příležitosti cirkulární ekonomika nabízí.
• Konkrétní příklady dobré praxe.
• Co znamená COVID-19 pro cirkulární ekonomiku a kde hledat cesty pro její uplatnění.

 

Přednášející

Soňa Jonášová je zakladatelkou a ředitelkou Institutu Cirkulární Ekonomiky a zároveň spoluzakladatelkou CIRA Advisory s.r.o., konzultační firmy se specializací na cirkulární ekonomiku. Hlavní témata, kterým se Soňa věnuje, jsou uzavírání biologických a technických cyklů v rámci udržitelného rozvoje společnosti, rozvoj nových ekonomik, řešení nakládání s odpadem a technologické ekoinovace. Poskytuje strategické, odborné poradenství v oblasti cirkulární ekonomiky. Je členkou poradních sborů a pracovních skupin zaměřených na využívání druhotných surovin a rozvoje chytrých měst a regionů (MŽP/MPO/MMR). Je také členkou Komise pro problematiku klimatu, poradního orgánu Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace.

 


Startujeme: 19. 5. 2020, v 17.00 hodin
Délka trvání: 75 minut
Vstupné: zdarma

VSTUPENKY ZDE

Místo konání

WEBINÁŘ