Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Enviro Meetup | Enviro lobbing: Prosazování zájmů

9.5.2019 @ 18:30 - 20:00

Ve čtvrtek dne 9.května 2019 se bude v Praze konat událost s názvem Enviro Meetup | Enviro lobbing: Prosazování zájmů.

O pojmu Lobbing

V českém jazyce za posledních 30 let pojem “lobbing” (a především lobbista) zdomácněl – obohatil slovník politických nadávek. V obecnějším smyslu lze za “lobbování” považovat jakoukoliv formu prosazování skupinových zájmů. Pro environmentální zájmy je přitom typické, že proti sobě často stojí různé zájmy skupinové nebo zájem skupinový vůči zájmu individuálnímu. Nakládání s kůrovcem napadenými lesy, ochrana klimatu nebo rozšiřování chráněných území – ve všech případech je výsledné řešení plně závislé právě na konkrétních prosazených zájmech.

Jak se environmentální zájmy prosazují v praxi?

Mnohé úsilí směřuje k prosazení legislativního řešení. Existují i jiné cesty, ať už na lokální nebo globální úrovni. Jaké však mají jednotlivé přístupy dopad? Lze je vůbec měřit, abychom dospěli k důvěryhodným výsledkům? A jsou některé z nich použitelné univerzálně, nebo je každý vhodný v jiném měřítku?

Podobných otázek bychom si mohli klást stovky, v konečném důsledku však jde vždy o to, které způsoby skutečně fungují a kdo je dokáže využít. V dalším díle Enviro Meetupu se pokusíme najít odpovědi na tyto otázky. Naši hosté Vám představí přístupy z pozice státní správy, neziskového sektoru, nebo podnikatelské sféry. Konkrétní jména budeme jako obvykle zveřejňovat postupně, máte se na co těšit!

Více informací o akci naleznete zde

 

Zdroj: Enviro Meetup | Enviro lobbing: Prosazování zájmů, Facebook

Podrobnosti

Datum:
9.5.2019
Čas:
18:30 - 20:00
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/333711667338332/

Pořadatel

Paralelní Polis
E-mail:
info@paralelnipolis.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Institute of Cryptoanarchy
Dělnická 43
Praha,
+ Google Mapa