Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jeden svět: Promítání filmu Anoteho archa (debatujeme)

11.3.2019 @ 8:30 - 10:00

Zveme vás na 21. ročník festivalu dokumentárních filmů Jeden svět – letos s tématem Bezpečná blízkost, konkrétně na promítání filmu Anoteho archa,  které se bude konat

11. března od 8:30 v Bio Oko, s následnou odbornou diskuzí na téma: Význam ochrany životního prostředí a trvalé udržitelnosti.

 

Více o filmu naleznete zde

Více o festivalu Jeden svět:
Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Chceme zjistit, co nás od sebe navzájem odlišuje, chceme najít to, co nás spojuje a skrze co si můžeme být bezpečně blízko.

Jeden svět každoročně promítá filmy ze všech koutů světa o životech lidí, které jsou nám jinak velmi vzdálené. Díky zážitkům z kina a síle dokumentárního filmu je ale můžeme na chvíli okusit téměř na vlastní kůži, jako by to byly příběhy nás samotných. Tyto vzdálené osudy se nám tak kdykoliv mohou snadno stát velmi blízkými. I proto je mottem Jednoho světa 2019 Bezpečná blízkost.

 

-Za INCIEN vystoupí Soňa Jonášová

Podrobnosti

Datum:
11.3.2019
Čas:
8:30 - 10:00
Štítky Akce:
, , ,

Pořadatel

Jeden svět

Místo konání

Bio Oko
Františka Křížka 460/15
Praha,
+ Google Mapa