Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Cirkulární osvěta na Dnech otevřených dveří elektrárny Mělník

8.9.2018 @ 10:00 - 15:00

Přijďte se s námi dozvědět víc o cirkulární ekonomice, prevenci vzniku odpadů, třídění a nebo také o tom, jakou roli plní energetické využívání odpadů v hierarchii nakládání s odpadem. Budeme si povídat o tom, co se v elektrárně Mělník plánuje, jak velké změny ji chystají a navštívit tak můžete jak areál elektrárny, tak stánek INCIEN, který bude zaměřen na odpadovou osvětu a cirkulární témata.

Rádi bychom Vás pozvali na Dny otevřených dveří, které se uskuteční dne 8. září 2018 v areálu elektrárny Mělník v Horních Počaplech.

1) Stánek INCIEN zaměřen na prevenci vzniku, třídění a recyklaci odpadů. 
  • Ve stánku INCIEN čekají na děti a rodiče zajímavé hry, u kterých se dozví trochu více o třídění odpadů. Stejně tak jsou zde připraveny workshopy, při kterých si děti domů odnesou, co vyrobí a také znalostní kvízy. Stánek je naplněn informacemi o cirkulární ekonomice a důležitosti předcházení vzniku odpadu a jeho třídění. Součástí programu bude i praktické vystoupení ukázky správného třídění a nakládání s odpady v obcích.
 
2) Přednáška o Energetickém využívání odpadů a roli v cirkulární ekonomice. 
  • V rámci doprovodného programu můžete navštívit přednášku, kde se dozvíte, jak zařízení na energetické využívání odpadů, které plánujeme v areálu naší elektrárny, zapadá do ekologizace celé této lokality, proč je lokalita ZEVO vybrána jako nejvhodnější lokalita ve Středočeském kraji. Účastníci se seznámí i s aktuální situací nakládání s odpady a dozví se, proč zařízení ZEVO neohrozí ani třídění, ani reálnou recyklaci. Představeny budou i plány, které souvisí s využíváním odpadů jako zdroji a tím, jaká je běžná praxe v Evropské unii.
3) Výstava o budoucnosti lokality na bannerech s výkladem odborníků z ČEZ a INCIEN. 
  • Více informací také získáte u osvětových bannerů, kde můžete získat odpovědi na Vaše otázky týkající se budoucnosti lokality a stavby ZEVO (zařízení na energetické využívání odpadů), neboť je dobré vědět, jak toto zařízení zapadá do plánovaných aktivit ekologizace lokality.

  • Více informací najdete na webových stránkách: https://www.cez.cz/cs/den-otevrenych-dveri-elektrarny-melnik.html

Podrobnosti

Datum:
8.9.2018
Čas:
10:00 - 15:00

Napsat komentář