Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Panelová diskuze: Země na talíři

22.11.2018 @ 20:00 - 21:30

O festivalu:

Říká se, že zapomínat je lidské. Zapomněli jsme, že 1 cm ornice vzniká stovky let, že 76 % produkce potravin v Evropě závisí na opylení včelami, a že i dnes stále 80 % potravin vypěstují malé rodinné farmy.  Teď už je však nejvyšší čas vyzrát. Vyzrát na přelud nekonečné sklizně. A vzpomenout si, že alternativy k dnešnímu intenzivnímu způsobu produkce potravin existují – a že fungují.

K tomu může pomoct 8. ročník festivalu dokumentárních filmů o jídle Země na talíři, který nám příběhy a debatami opráší staré znalosti o odpovědném zemědělství, klimatu, půdě, palmovém oleji, mléčném průmyslu… a přidá mnohé nové. Přijďte na pestrou podívanou od 20. do 22. listopadu 2018 do kina Aero. 

Pokud láska prochází žaludkem, věřte, že dodržováním ekologických principů při výrobě a spotřebě potravin lze zajistit dlouhodobě udržitelný potravinový systém. Takový, za který nám budoucí generací vlepí pořádnou pusu.

Nenechme si budoucnost vyžrat. Pojďme (na ni) raději vyzrát.

 

Panelová diskuze:

Součástí tohoto 3 denního festivalu bude ve čtvrtek 22.11. v 20:00 v Kině Kino Aero panelová diskuze jejíž součástí bude jako panelista Vojtěch Vosecký, INCIEN, z.ú. (incien.org)

 

zdroj: http://www.zemenataliri.cz/cz/#festival 

Podrobnosti

Datum:
22.11.2018
Čas:
20:00 - 21:30
Webová stránka:
http://www.zemenataliri.cz/cz/

Pořadatel

Glopolis

Místo konání

Kino Aero
Biskupcova 31
Praha,
+ Google Mapa