Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PARTNER: Konference MŽP k předcházení vzniku odpadů

22.11.2016

Dovolujeme si Vás upozornit na konání konference, kterou pořádá Ministerstvo životního prostředí a na které za INCIEN vystoupí Soňa Jonášová s příspěvkem na téma: Správné kroky k zavedení Door to Door a PAYT systémů v obcích.

Ministerstvo životního prostředí se stalo národním koordinátorem akce Evropského týdne pro snižování množství odpadů (The European Week for Waste Reduction), který se uskuteční v týdnu od 19. do 27. listopadu 2016. Evropský týden pro snižování množství odpadů (EWWR) je iniciativa zaměřená na provádění osvětových akcí o udržitelném využívání zdrojů a nakládání s odpady v průběhu jednoho týdne. Hlavním cílem EWWR je zvýšit povědomí o snižování produkce odpadu, opětovném použití a materiálové recyklaci. EWWR se opírá o „informační a komunikační“ složku programu LIFE +. V roce 2015 se v rámci EWWR uskutečnilo celkem 12 035 akcí ve státech Evropské unie.

V rámci EWWR Ministerstvo životního prostředí uspořádá dne 22. listopadu 2016 konferenci zaměřenou na téma předcházení vzniku odpadů a možnosti financování z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020 v Praze. Konference je určena pro zástupce obcí, které chtějí změnit nakládání s odpady na vyšší stupeň odpadové hierarchie. Program bude zveřejněn na stránkách Ministerstva v nejbližších dnech. Konference je zdarma.

Zároveň budou na konferenci předány ocenění celkem šesti obcím v rámci soutěže Odpadový Oskar. Jedná se o obce s nejnižší produkcí směsného komunálního odpadu v přepočtu na obyvatele. Více informací o soutěži na webových stránkách.

Seznam přednášejících:

Ing. Milan Havel
Ing. et Ing. Tomáš Hlavenka, MBA
Ing. Milan Chromík, MSc.
Ing. Soňa Jonášová
Ing. Roman Kmoníček
Ing. Jaromír Manhart
Ing. Jan Pavlíček
Mgr. Veronika Singrová
a další…

Počet míst je omezen. Závazné přihlášky je možné zasílat na email:tomas.kovarik@mzp.cz.

 

Napsat komentář