Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PARTNER: SETKÁNÍ DOMÁCNOST BEZ ODPADU

2.12.2016 @ 17:00 - 21:00

550Kč

Beseda s Beou Johnson u příležitosti českého vydání její knihy Domácnost bez odpadu.

Diskuze s Beou Johnson u příležitosti českého vydání její knihy Domácnost bez odpadu. Formou otázek a odpovědí o tom, jak jak si zásadně zjednodušit život snížením produkce odpadu. Máte-li už nyní na Beu otázky, které byste chtěli, aby během diskuze zodpověděla, zde je můžete zadat. Diskuze bude simultánně tlumočená.

17:00 – 17:10 – Úvod & přivítání
17:15 – 17:45 – Co je nového v Zero waste hnutí? (Bea Johnson)
17:45 – 19:00 – Otázky & odpovědi I. (publikum vs. Bea Johnson)
19:00 – 19:05 – Příběh českého vydání v kostce (Tomáš Hajzler)
19:05 – 19:40 – Přestávka a autogramiáda
19:40 – 19:50 – Co nového v bezobalovém hnutí v ČR (Petr Hanzel)
19:50 – 20:50 – Otázky & odpovědi II. (publikum vs. Bea Johnson)
20:50 – 20:55 – Závěr a co dál
od 21:00 – Pro zájemce – přesun o dvě patra níž do kavárny

Kdo je Bea?

Bea Johnson se od roku 2008 daří žít tak, že její domácnost (4 lidé a pes) vyprodukuje pouze jednu litrovou zavařovací sklenici odpadu za rok. Svým blogem, knihou Domácnost bez odpadu a neúnavným burcováním dokázala po celém západním světě rozpohybovat celosvětové hnutí za „život bez odpadu“ (= život, který je nesrovnatelně radostnější a zodpovědnější, než život běžného občana dnešní konzumní společnosti). S brutální otevřeností ukazuje na příkladu života celé její  rodiny ukazuje, že tento životní styl může mít šmnrc, dokonce i sex-appeal, a že přináší mnoho zdravotních benefitů, časových i finančních úspor.

Je držitelkou hlavního ocenění mezinárodní soutěže The Green Awards, vystupuje po celém světě v médiích, na univerzitách, firemních akcích, konferencích a ve svém domově přijímá exkurze novinářů i škol. Na svém blogu vytvořila aplikaci Bulk App, která mapuje celosvětově místa, kde je možné nakoupit nebalené zboží na váhu. Díky svému zapálení pro téma a pozitivnímu stylu komunikace je celosvětově považována za globálního guru a mluvčího zero waste hnutí. New York Times ji nazvaly „kněžnou bezodpadového života“ a Paris Match „novou mesiáškou ekologie“.

Přínos setkání

Kniha Domácnost bez odpadu je v současnosti tou nejpraktičtější příručkou, podle které můžete od podlahy přeorganizovat svůj život, vymanit se z bludného kruhu věčného nakupování (a vydělávání na nakupování) a začít žít mnohem více podle vlastních představ (spíše než než podle představ dnešních marketingových a reklamních odborníků). Na tomto setkání si můžete knihu koupit s věnováním od autorky. Především ale se můžete vyptat na praktické aspekty tohoto životního stylu a též se potkat a propojit s komunitou lidí, kteří tento životní praktikují v našich končinách.

Videa k setkání

  • Two adults, two kids, zero waste | Bea Johnson | TEDxFoggyBottom

Podrobnosti

Datum:
2.12.2016
Čas:
17:00 - 21:00
Cena:
550Kč
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.tomashajzler.com/akce/domacnost-bez-odpadu-bea-johnson

Pořadatel

Tomáš Hajzler