Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Restaurant Day – Opravdové potraviny pro všechny Evropany

9.6.2018 @ 8:00 - 17:00

Na akci Restaurant Day v Brně se kromě lokálních značek potravin objeví i návrháři a výrobci kosmetiky, které svoje produkty staví na zásadách trvalé udržitelnosti. Navíc za akcí stojí naši kolegové z Aliance pro energetickou soběstačnost, což slibuje kvalitní akci!
Tak trochu jiný Restaurant Day: výborné jídlo, pití a sladkosti od lokálních producentů doplní autorská móda na červnovém Restaurant Day v Tržnici Brno.

Kdy: 9. června 2018 v čase 11:00 – 15:30

Kde: Tržnice Brno, Zelný trh 14

Těšit se můžete na tyto prodejce a značky (další prodejce odtajníme ještě v průběhu května):

Bohemsca
Café Pilát
Cupcakekárna na Svoboďáku
Cukrovinky Republika
2Pečky (Soňa&Lucie)
JBM Brew Lab Pub
Mlsná holka
Punkt.
Rebelbean
Tres Gatas
Wine up
Cult of the roadd
Restart Brno
Srneczek

Všechny dobroty můžete také vychutnat na slunné terase v posledním patře Tržnice.

Vstup je zdarma.

Akci doplní debatní panel s názvem Opravdové potraviny pro všechny Evropany na téma dvojí kvality potravin, podpory lokálních zemědělců a férových produktů v čase 13:00 – 14:00.

V rámci panelu vystoupí: Olga Sehnalová, oficiální stránka, europoslankyně, Jasna Flamiková, místostarostka MČ Brno-střed, Eva Fraňková, Fakulta sociálních studií MU Brno a zástupce neziskové organizace FÉR potravina.cz.

Debatní panel moderuje herec Ondřej Jiráček.

Restaurant Day pořádá Informační kancelář Evropského parlamentu a portál Obnovitelně.cz.

Představení těch, se kterými se na Restaurant Day potkáte:

Bohemsca – 100% přírodní prémiové české limonády a toniky. Ochutnejte celou rodinu limonád Bohemsca – třeba bezový květ s citrónovým tymiánem, okurkovou s mátou nebo tonik s mateřídouškou a meduňkou.

Café Pilát – kavárna a restaurace se specializací na blízkovýchodní kuchyni. Kdo by nechtěl ochutnat?

Cupcakekárna – vyhlášený podnik, který se řídí heslem #cupcakeisnotmuffin 🙂 Nenechte si ujít ty nejlepší cupcakes, které jsou v Brně k ochutnání.

Cukrovinky Republika – všichni víme, že pečou ty nejvyhlášenější makronky, tentokrát ale budete mít možnost ochutnat i jiné skvosty z rukou této šikovné cukrářky.

JBM Brew Lab – vyladěná pivka z brněnského řemeslného pivovaru. Co bude na čepu zatím nevíme, ale určitě to bude stát za to!

Mlsná holka – je mlsná a šikovná, její krámek sídlí v Brně na Kozí ulici, kde pro vás každý den připravuje čerstvou várku donutů a makronek. Pro všechny mlsné budou její dobroty k ochutnání i na Restaurant Day v Tržnici.

2Pečky – přátelé, tenhle stánek nesmíte minout. Pouze na Restaurant Day se vrací legendární tým Lucie a Soni, dvou kouzelnic, které vám připraví ten nejlahodnější cheesecake. Kdo se u nich nezastaví, jako by vůbec nebyl…

Punkt. – sladké i slané, káva, limonády vždy 100% dobré. Těšíme se na všechny dobroty z této vyhlášené kavárny.

Rebelbean – rebelové, kteří žijí kávou. Rebelbean je malá pražírna, která dělá kávu s láskou, a s láskou vám ji také připraví na Restaurant Day.

Tres Gatas – přináší do Brna opravdové mexické jídlo a všechny jeho znamenité barvy, chutě a vůně. Ochutnejte opravdové Mexiko!

Wine up – je čerstvým větrem na brněnské vinné scéně. Jejich srdcovkou jsou přírodní vína z Rakouska, Slovinska i Moravy, přijďte ochutnat a nechte se přesvědčit jak čistá a harmonická mohou být.

Cult of the road – brněnská značka, která nabízí vyladěné kousky pro ty, kteří mají v srdci skateboarding, hluk motorek a jejich vášní je jízda.

Restart – malé značky zajímavých českých designerů, nezávislá móda, doplňky a dárky. Udělejte si radost nejen dobrým jídlem, ale i něčím pěkným na sebe.

Srneczek – není jen dalším obyčejným e-shopem, přijďte omrknou a vybavit svoji domácnost přírodní kosmetikou, eko drogerií nebo zero waste doplňky do domácnosti. A budou i výrobky z bio bavlny 😉

Napsat komentář