Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Série kurzů: Cirkulární Ekonomika na VŠCHT 2018/19 – závěrečný kurz tohoto ročníku (přednášíme)

17.5.2019 @ 9:30 - 16:30

Oběhové hospodářství je trendem, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje Evropské unie. Adaptace průmyslu a obchodu na globální výzvy, které přináší např. změna klimatu je výzvou pro malé a střední podnikatele stejně tak, jako pro nadnárodní společnosti. Mnohé firmy již principy oběhového hospodářství uvádí jako prioritní pilíře rozvoje.

Ale co skutečně oběhové hospodářství znamená a jaké příležitosti přináší těm, kteří jeho potenciál začnou vnímat mezi prvními? Jak nastavit nové business modely tak, aby byly udržitelné, v souladu s legislativou a zároveň inovativní? Kurz přináší účastníkům nejnovější informace z oblasti, která vytváří nové příležitosti pro rozvoj firem i společnosti jako takové. Celkem se jedná o 11 celodenních výukových bloků přičemž každý z nich nabídne jiná témata:  předcházení vzniku odpadů, sdílená ekonomika, technologie ochrany ovzduší, elektroodpad, stavebnictví atd. …

Rozsah kurzů: září 2018 – květen 2019, 11 celodenních výukových bloků, dvoudenní exkurze

Kurz probíhá vždy v pátek od 9:00 do 16:30 včetně přestávky na oběd a dvou přestávek na občerstvení.

Cíl kurzu:

Cílem kurzu je osvojení si specifických znalostí v oblasti nově se rozvíjející disciplíny, kterou podporuje Evropská komise a která v následujících letech bude ovlivňovat široké spektrum činností od vývoje a výroby produktů, recyklační technologie, nakládání s odpady, přes marketing, ochranu životního prostředí až po společenskou odpovědnost podnikání. Přechod od lineárního na oběhové hospodářství změní zaběhlé přístupy k využití zdrojů a bude mít zásadní vliv na vývoj nových postupů a technologií a celkovou zaměstnanost v EU.

 

17. května 2019 – Prezentace projektů účastníků kurzu
                            – Příklady úspěšného využití principů ObH v praxi
Přednášející:
Doc. Ing. Vladimír Kočí, Ph.D., MBA.,
Ing. Soňa Jonášová

Více informací o kurzu Stavebnictví a ObH, Potravinové odpady 17.5. 2019 v přiloženém odkazu

Základní informace o Cirkulární Ekonomice na VŠCHT zde.

Registrace na další ročník 2019/20 již otevřena !!!

Podrobnosti

Datum:
17.5.2019
Čas:
9:30 - 16:30
Štítky Akce:
,

Místo konání

Konferenční centru VŠCHT – Sázava
Chemická 952
Praha,
+ Google Mapa