Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Setkání k 1. české cirkulární dohodě na téma Cirkulární VZ

4 února @ 13:00 - 15:00

Dovolujeme si Vás pozvat a požádat o rezervaci termínu 4. února 2020 v termínu od 13:00 do 15:00 ve věci setkání zájemců o zapojení do první české Cirkulární dohody na téma “Zavádění principů cirkulární ekonomiky do veřejného zadávání”. Setkání proběhne na půdě Ministerstva zemědělství.

Naším cílem je taktéž uzavřít první Českou Cirkulární dohodu, která navazuje na velmi úspěšný holandský koncept tzv. Green deals, který se zaměřuje na testování netradičních metod spolupráce či technologických řešení vedoucích ke zlepšení procesů souvisejících s ekologickými, a v našem případě cirkulárními, aspekty.

Memorandum bychom podepsali až na následující navazující akci, kde vystoupí i zahraniční lektoři, kteří se tématu věnují. (očekávaný termín konání březen / duben 2020)

Na setkání bude diskutováno:

  • Shrnutí dostavadních činností příprav na podpis první české dohody (dle vzoru konceptu Green Deal). Vysvětlení souvislostí s veřejným zadáváním a objasnění důležitosti pro přechod na cirkulární hospodaření se zdroji.
  • Úvodní slovo pana Davida Rolinga, zástupce Velvyslanectví nizozemského království v Praze, partnera projektu.
  • Identifikaci cíle projektu a vyjasnění očekávání jednotlivých skupin (aplikace principů cirkulární ekonomiky do veřejných zakázek – diskuze konkrétních možností aplikace do vlastních činností, projektů)
  • Návrh naplňování memoranda (obecné závazky podepisujících stran, frekvence setkávání, způsob komunikace)
    Představení jednotlivých stran a jejich očekávání  (ty se mohou v budoucnu rozšiřovat s tím, jak se budou chtít jednotlivé entity připojovat)
  • Nastavení harmonogramu spolupráce (od podpisu memoranda, po praktický úvodní seminář s holandskými lektory, ohraničení časového rámce Cirkulární dohody, zpracování výsledků a diseminace zjištění).

Průvodní dopis s informacemi pro zájemce o účast, stručné představení konceptu Green deal i pracovní verze memoranda najdete zde: Průvodní dopis Green deal

Registrace můžete provést na emailu: sona@incien.org.

Na místo se prosím dostavte cca 15 min dopředu ať zahájíme včas.

Komentáře

Pořadatel

Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.
Email:
sona@incien.org
Webová stránka:
incien.org

Místo konání

Ministerstvo zemědělství
Těšnov 65, Petrská čtvrť
Praha, 11000 Česká republika
+ Google Mapa

Napsat komentář

English