Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Škola Zdravých Měst

15.6.2016

Letní škola, kterou bude letos hostit Zdravé město Chrudim, jedno ze dvou nejpokročilejších „Áčkových“ měst v Česku, se uskuteční 15. – 17. června 2016. Školu již tradičně zahájí úvodní seminář, který je otevřen všem zájemcům o novinky a inspirace z oblasti strategického řízení a udržitelného rozvoje obcí. Seminář představí příklady dobré praxe ze Zdravých měst, osvědčené kampaně či nabídku spolupráce s odbornými partnery. Účastníci budou moci získat nejaktuálnější informace k možnostem financovaní aktivit měst, obcí a regionů či nabídky zapojení do právě probíhajících projektů.

Dopoledním blokem, který bude věnován systematické podpoře zdraví a udržitelného rozvoje provedou účastníky zástupci Rady vlády pro udržitelný rozvoj a Ústavu pro zdravotní gramotnost. V burze nápadů a dobré praxe představí jednotlivá Zdravá města témata týkající se územního plánovánídostupného bydlení a spolupráce s městským architektem, kvality života seniorůnakládání s odpady a mnohé jiné.

Druhý den Letní školy se uskuteční praktické tréninky pro koordinátory MA21 zaměřené dle pokročilosti účastníků na témata: kvalitní postup ve Zdravém městě, medializace a komunikační dovednosti či kompetence koordinátorů MA21 a projektové řízení. Závěrečný den se uskuteční nácvik práce s informačním systémem DataPlán či ukázky práce s FaceBookem ad.

Škola Zdravých měst je součástí vzdělávacího programu akreditovaného Ministerstvem vnitra.

Podrobný program, povinné registrace a další naleznete na www.nszm.cz/ls2016

V odpoledím programu se můžete těšit na příspěvek Praha 7 bez odpadu – inspirace pro všechny

PRAHA 7 Ondřej Mirovský, zástupce starosty
Institut cirkulární ekonomiky Soňa Jonášová, ředitelka.

Podrobnosti

Datum:
15.6.2016
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

Chrudim