Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Workshop: BIM v praxi III – Využití modelu BIM pro efektivní provozování budov

18.9.2018 @ 8:00 - 13:00

Komentář INCIEN: Modelování budov díky BIM přináší příležitost sledovat budovy v celé fázi jejich životního cyklu. A jakáže je souvislost s cirkulární ekonomikou? Toto modelování umožňuje shromažďovat informace o komplexní struktuře stavby a ve finální části životního cyklu tak nemusí docházet k demolicím, ale k dekonstrukcím budov s maximálním ohledem na opětovné využití materiálů a jejich navrácní do oběhu. Věříme, že se modelování v BIM stane brzy normou a běžnou praxí. 


KDY: 18. zaří, 8:15 (registrace), 8:45 – 12:30
KDE: Praha, (bude upřesněno)

Česká rada pro šetrné budovy ve spolupráci s IFMA (International Facility Management Association) a CzBIM chystá  v pořadí třetí workshop k tématu využití modelu BIM v praxi. Tentokrát se na workshopu budeme věnovat provozování budov. BIM zahrnuje modelování objektů ve všech fázích životního cyklu. Aktivity provozovatele (Facility Manažera) začínají již v raných fázích přípravy a realizace projektu, nikoliv až s existencí modelu skutečného provedení. Tyto aktivity bychom chtěli na workshopu probrat a představit, stejně  jako využívání AS – Built dokumentace k analýzám a simulácím.

Propojení s podružným měřením a čidly je ideálním nástrojem facility managera a energetika při optimalizaci provozních nákladů a zároveň zajištění pohodlí a spokojenosti uživatelů. Provozování budovy je nejdůležitější, nejdelší a nejnákladnější etapou životního cyklu. Proto komplexní a přesný model budovy, udržovaný tak, aby zobrazoval objektivní realitu, může přinést zvýšení efektivity v hlavních činnostech a významné usnadnění práce, provozní úspory nebo snížení nákladů na údržbu a obnovu.

Komu je workshop určen: facility manažerům, architektům a projektantům, developerům a konzultantům.

Program workshopu

 • 8:15       Registrace účastníků
 • 8:45       Úvodní slovo – CZGBC a IFMA
 • 9:00       Role a profity facility manažera (FM) ve fázích životního cyklu stavby
 • 9:30       Propojení modelu BIM a CAFM, FM úlohy s použitím BIM
 • 10:00     Potřeba standardů BIM pro FM v organizacích státní a veřejné správy
 • 10:30     Přestávka
 • 10:45     Potenciál využití BIM z pohledu facility manažera
 • 11:15     Technologická řešení a propojení s BIM / Model BIM při realizaci a předávání díla
 • 11:45     Závěrečná diskuze

VSTUPNÉ:

 • 400 Kč – členové CZGBC, IFMA, CzBIM a neziskové organizace, studenti a akademická sféra
 • 1000 Kč – ostatní

Platba proběhne převodem na základě faktury, kterou obdržíte po Vaší registraci. Vezměte prosím na vědomí, že Vaše registrace je závazná. Zrušení lze provést zdarma 48 hodin před akcí, poté Vám bude účtováno plné vstupné. Registrace na workshop bude otevřena do 14.9.2018.

V případě jakýkoliv dotazů naváhejte kontaktovat event manažerku:
Jana Drábková
E:jana.drabkova@czgbc.org, M: +420 739 927 166

Tato akce je realizována s dotací ze státního rozpočtu v rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie pro rok 2018.

Logo MPO