Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Worksohp Cirkulární Radnice MČ Praha 7 (vedeme workshop)

7.11.2019 @ 9:00 - 12:00

Ve čtvrtek dne 7.11. 2019 se na pražské Nové radnici Prahy 7  uskuteční workshop na téma: Cirkulární Radnice

O workshopu:

Cirkulární ekonomika je příležitostí, která umožňuje jednotlivým obcím hledat cesty, jak se na odpady dívat jako na zdroje. Díky uchováváním jejich hodnoty šetříme nejen přírodu, ale i finance. Vše ale začíná úplně jednoduše. Nastavením fungování radnic tak, aby na jejich půdě vznikalo co nejméně odpadu a když už vznikne, aby byl dokonale vytříděn. Kromě třídění odpadů však již při nákupu můžeme preferovat takové produkty, které jsou vyrobeny z recyklátu a tak uzavřít kruh. Nastartovat cirkulární ekonomiku a zároveň snížit faktury za svoz odpadů. Odpad je totiž nejen zdroj materiálu, ale i peněz.

A o čem bude seminář? Dozvíte se praktické tipy pro každý den v práci i domácnosti. Zaměříme se i na udržitelný provoz kaváren a kuchyněk, protože ani ty na radnicích nechybí. Pobavíme se o dalších možnostech aktivit, které se cirkulární ekonomiky týkají. Jsou to typicky veřejné zakázky či kulturní akce.

 

Workshop povede Soňa Jonášová a Barbora Kebová

 

Jedná se o soukromý workshop, na akci se nelze přihlásit, avšak v případě vašeho zájmu o podobný workshop na své radnici či v kanceláři, že se může obrátit na kolegyni Barboru Kebovou barbora@incien.org  

 

 

 

Podrobnosti

Datum:
7.11.2019
Čas:
9:00 - 12:00
Štítky Akce:
, , , ,