Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Zero Waste Festival Prague

27.9.2020

200Kč
V pražské tržnici se odehraje první ročník Zero Waste Festival Prague, multižánrového festivalu propojující lidi, nápady a témata spojená s ochranou životního prostředí a koncepcí zero-waste.
V rámci akce se budou konat workshopy, performance, budou zde k vidění u stánků firmy, pro které je udržitelné pojetí podnikání zásadním aspektem a festival budou provázet také přednášky, v rámci nichž vystoupí i Stepan Vashkevich z Institutu Cirkulární Ekonomiky.

Cirkulární ekonomika jako příležitost

Ve své přednášce se Stepan Vashkevich z Institutu Cirkulární Ekonomiky zaměří na představení konceptu cirkulární ekonomiky, nového rámce pro uspořádaní ekonomických, sociálních a environmentální oblastí působnosti člověka. Cirkulární ekonomika nabízí alternativní model současnému modelu nekonečného ekonomického růstu, který je postaven na modelu exploatace přírodních zdrojů, ze kterých se vyrábí zboží, které se vzápětí stává odpadem a tyto suroviny jsou nenávratně ztraceny. Cirkulární ekonomika vnímá odpad jako zdroj a není pouhou alternativou, ale modelem, jehož úspěšné aplikace najdeme nejenom ve světě, ale i doma.

Přednáška účastníky provede základními principy cirkulární ekonomiky, které budou ilustrované na příkladech dobré praxe a ukáže řadu příležitosti, které nabízí přechod na cirkulární ekonomiku v oblasti byznys modelů, a to v každému blízkých oblastech, jako je jídlo, oblečení, retail a kultura.

Podrobnosti

Datum:
27.9.2020
Cena:
200Kč
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/3250709124988311/?active_tab=about

Pořadatel

Zero Waste Festival

Místo konání

Pražská tržnice
Bubenské nábřeží 306
Praha, Česká republika
+ Google Mapa