Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Zero Waste Olomouc (přednášíme)

18.5.2019

V sobotu dne 18. května 2019 proběhne v areálu letního kina v Olomouci již druhý ročník akce Zero Waste Olomouc.

Přijďte se s námi dozvědět, jak se lze vymanit z doby plastové a všudypřítomného konzumu. Během celého dne budou probíhat workshopy a přednášky pro všechny generace.Jedná se již o druhé pokračování olomoucké akce inspirující k životu bez plýtvání a zbytečných obalů.

 

Aktuální informace o programu a řečnících naleznete zde

 

Za INCIEN na akci s přednáškou na téma Cirkulární ekonomika, vystoupí Lucie Pečínková a Kateřina Jaremčuková

 

  1. ročník Zero waste Olomouc

První ročník Zero Waste Olomouc proběhl 1. prosince 2018 v prostorách velkolepé Pevnosti poznání. Navzdory sychravému počasí se v předvánočním období na akci dostavily téměř dvě stovky návštěvníků. K tématu promluvilo pět přednášejících, kteří se na popularizaci života „bez odpadu“ významně podílí, nejen v Olomouci.
Na úvod nemohly chybět zkušenosti i praktické tipy zakladatelky Czech Zero Waste Heleny Šrkdlíkové, jak vykročit ze své komfortní zóny a začít se přibližovat k co nejšetrnějšímu životu. O bezobalovém nakupování, jeho výhodách a přesahu přednášela Veronika Klásková. Tomáši Dobřanskému děkujeme za precizně zpracovaný příspěvek k recyklaci dnes tolik používaných a tolik proklínaných plastů.

Celý festival prolínalo patero workshopů. Hosté si měli možnost vyrobit plátěné pytlíky, dřevěné bedýnky, přírodní kosmetiku, balící papír z pytlů od sypkých potravin nebo si vyzkoušet tkaní ze starého textilu.

 

Vstupné dobrovolné!

Podrobnosti

Datum:
18.5.2019
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/404903073607597/

Místo konání

Letní kino Olomouc – BAR / PARK KLID V RUCHU
Pekární ulice
Olomouc, 779 00
+ Google Mapa