INCIEN nabírá novou vlnu stážistů a diplomantů. Nebudeš to i Ty?

Od svého začátku v roce 2015 jsme měli neuvěřitelné štěstí na stážisty a další dobrovolníky, kteří se s námi vydali na cestu směrem k cirkulární ekonomice. První stážistka, Lucie Frýbortová, v červnu odevzdala svoji diplomovou práci na téma „Perception of circular economy and its communication strategy“ a úspěšně obhájila titul inženýr na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Další stážisté v současnosti realizují projekty pro samosprávy pod vedením Laury a někteří se zapojují do aktivit pro firmy, které vede Soňa. Díky skupině skvělých dobrovolníků se v prosinci bude konat další pokračování diskuzních večerů BUZZ Talks, v jejichž čele stojí Anežka Tkáčová. Jednoduše dáváme mladým lidem šanci se uplatnit, získat zkušenosti z praxe a pomáhat na projektech, které dávají smysl.

Proč spolupracujeme se studenty a co se jim snažíme předávat. 

Sami jsme nedávno opustili brány univerzity a možná jsme trošku vyčnívali tím, že jsme se rozhodli jít vlastní cestou a založit INCIEN. Byl to krok do neznáma, ale zároveň krok, který byl poháněn touhou pracovat na projektech, které dávají smysl. Díky aktivitám INCIEN se sektáváme s desítkami různých firem, státních institucí, škol, obcí, nevládních organizací a dalších expertů. Máme příležitost navazovat kontakty na národní a mezinárodní úrovni a cítíme, že taková příležitost networkingu může mladým lidem otevírat dveře k budoucím vysněným zaměstnavatelům. A nebo se tím zaměstnavatelem můžeme stát i my, INCIEN. Šikovní mladí lidé u nás nacházejí uplatnění a díky jejich činnosti se nám daří rozšiřovat naše aktivity a šířit myšlenku cirkulární ekonomiku dál.

Co se u nás studenti mohou naučit: 

  • vést vlastní projekty,
  • komunikovat s nejrůznějšími firmami i institucemi na profesionální úrovni,
  • organizovat konference a další semináře pro desítky i stovky účastníků,
  • publikovat články a odborné texty, které se dostávají do povědomí nejen ve světě odpadového hospodářství,
  • navazovat spolupráci s firmami v Čechách i v dalších zemích světa,
  • zodpovědnost za vlastní práci
  • a spoustu dalších věcí…

A na čem s námi mohou spolupracovat? 

  • na zpracování témat diplomových, bakalářských či jiných prací.
  • na absolvování stáží či povinných praxí.

Věříme, že díky času a pozornosti, které našim stážistům a dobrovolníkům věnujeme, jim pomáháme růst. Jsme pyšní na jejich úspěchy a je-li to v našich silách, tak se jim pokoušíme najít takové uplatnění, které jim přinese finanční nezávislost, soběstačnost a zejména pocit, že jejich práce dává smysl a pomáhá měnit svět kolem nás na svět, kde lineární systém fungování nahradil systém cirkulární. Společně pracujeme na změně, která je nevyhnutelná a přináší příležitosti nám všem.

Máš i Ty zájem stát se členem našeho týmu? Napiš na email sona@incien.org. Přilož svůj životopis nebo odkaz na LinkedIn a napiš nám, proč by ses i Ty rád stal členem našeho týmu a co nám můžeš nabídnout. Těšíme se! 

Sdílejte tento článek na sociálních sítích