Kariéra

Institut Cirkulární Ekonomiky (INCIEN) je nevládní nezisková organizace, která již 7 let prosazuje cirkulární ekonomiku jako prioritu pro Českou republiku a její ekonomiku. Materiály, které nás každodenně obklopují, jako je dřevo, textil, plasty či stavební materiály, vnímáme jako bohatství, se kterým je nutné pečlivě nakládat. To platí jak pro průmysl, který tvoří páteř naší ekonomiky, tak pro státní instituce, města, regiony či firmy a jednotlivce. Právě cirkulární ekonomika, která klade důraz na minimalizaci plýtvání, tedy na nižší těžbu primárních surovin a na prodloužení životnosti materiálů, které jsou již v oběhu, je z našeho pohledu jedinou udržitelnou cestou pro naši ekonomiku.

Posláním INCIEN je tak aktivně prosazovat principy cirkulární ekonomiky do praxe skrze vzdělávání, konzultace, výzkum, advokacii a vytváření komunity. Těchto pět klíčových aktivit sdružujeme do tzv. AKTA-X1 pilířů, které nám umožňuji postupně přispívat k vizi prosperující a uhlíkově neutrální české ekonomiky s minimem negativních dopadů na přírodu.

Proč to děláš? Chceš mít na tuhle otázku několik pádných odpovědí, které tě nemusí nikdo učit, protože tvoje práce bude dávat opravdu smysl. V Institutu cirkulární ekonomiky nám opravdu záleží na tom, aby lidé na pracovních pozicích v našem týmu na tuhle otázku uměli odpovědět ze srdce a cítili se při tom pyšní na svoji práci.

Projektová manažerka a konzultantka / Projektový manažer a konzultant pro projekt BusGoCircular

Tvým úkolem bude řídit na 0,5 FTE mezinárodní Horizon 2020 projekt Bus-GoCircular, který INCIEN realizuje společně s ČVUT a dalšími 13 partnery ze 7 zemí. Vedoucím tohoto konsorcia je holandská organizace ISSO. Cílem projektu je stimulovat poptávku a nabídku po znalostech v oblasti cirkulární ekonomiky ve stavebnictví se speciálním zaměřením na zelené střechy, fasády a interiérové stěny. Tří-letý projekt Bus-GoCircular vychází z analytické části a komplexního balíčku školení, díky kterému mohou profesionálové z oblasti stavebnictví obdržet certifikaci. Důležitou součástí této iniciativy jsou diskuzní skupiny a setkávání národních expertů, která umožňují sdílení dobré praxe a její implementaci napříč partnerskými zeměmi.

Hledáme samostatného a proaktivního člověka s pokročilou angličtinou (C1) a vzděláním a/nebo znalostmi primárně v oblasti stavebnictví a cirkulární ekonomiky, sekundárně v oblasti environmentálních studií, urbanistiky, průmyslové ekologie, materiálů a jiných příbuzných oborů. Pozice je vhodná pro čerstvé absolventy a začínající profesionály.

Předpokládáme postupné navýšení Tvého úvazku na 1FTE během 3 až 6 měsíců, kdy druhou část úvazku budeš věnovat rozvoji našeho výzkumného oddělení (Think Tank) a budeš tak úzce spolupracovat s Vedoucím výzkumu na stávajících či připravovaných projektech převážně z oblasti stavebnictví. Čekají tě analýzy dat, přípravy studií, vedení rozhovorů s odborníky a tržními subjekty, účasti na akcích, psaní projektových žádostí, identifikace grantových příležitostí a další zajímavé činnosti. Součástí tvé práce bude i aplikace znalostí z oblasti cirkulárního stavebnictví v rámci naší konzultační činnost.

Ideální datum nástupu: prosinec/leden

Pakliže tě daná pozice zaujala a hledáš práci v Praze, pošli nám do 30. 11. 2022 své CV nebo LinkedIn profil a motivační dopis na email veronika@incien.org.

Experience: Analýza odpadu

Nabízíme zcela unikátní, neobvyklou a oči otevírající zkušenost! Jedním z důležitých a pravidelných nástrojů, které INCIEN ke své práci používá jsou fyzické analýzy odpadu. Když hledáme řešení v oblasti odpadového hospodářství, nespoléháme se pouze na statistická data, ale situaci ověřujeme v terénu – analyzujeme přesné složení odpadu. Jelikož je ideální odpad třídit alespoň v 5 lidech, občas nám někdo do party chybí – a tady je unikátní šance třeba pro Tebe nebo pro Vás?!

Co bude tvořit náplň Tvojí práce?

* Celodenní brigáda
* Práce ve supině 4–5 lidí
* Třídění směsného odpadu, cca 350–500 kg do cca 20 kategorií

Co nabízíme?

* Občerstvení na místě
* 2 500 Kč za celý den
* Proplacené náklady na dopravu
* Ochranné pomůcky k dispozici

Práce to sice není „voňavá,“ ale dost zajímavá a poučná. Aby člověk analýzu zvládl, nepotřebuje doktorát z Oxfordu (ten je pouze výhodou), postačí zájem o věc, dobrá nálada a psychická odolnost. Zájemce přidáme na seznam odvážlivců a jakmile se bude rýsovat další termín, oslovíme Vás s nabídkou účasti.

„Hrozí ztráta iluzí, že Češi jsou přeborníky v třídění odpadu.“

Pokud tě tato nabídka zaujala, pošli nám do konce června své CV nebo odkaz na LinkedIn na email tadeas@incien.org.
Budeme se těšit!

#joboffer #pracovnipozice #nabirame #posilatymu

Stáž! Stáž! Stáž!

Jsi studentem bakalářského nebo magisterského oboru v oblasti environmentálních studií, bioekonomiky, udržitelnosti, průmyslové ekologie a podobných relevantních oborů? Zajímá tě cirkulární ekonomika? Chceš získat pracovní zkušenosti z neziskového sektoru? INCIEN tvoří tým inspirativních lidí a profíků v oboru, od kterých se toho můžeš spoustu naučit, a kteří se rádi budou učit od Tebe.

Každého člena týmu a jeho času, který INCIENU věnuje, si vážíme, nabízená stáž je tedy placená. Jako stážista/stážistka u nás budeš pomáhat ke kvalitní realizaci projektů, tvorbě rešerší, analýz, metodologií a reportů. Budeš mít možnost participovat a pomáhat s organizací interních i veřejných akcí. Pravděpodobně Tě přizveme také k účasti na fyzických analýzách odpadu. Paleta toho, s čím nám můžeš pomoci a co se od nás můžeš naučit je opravdu široká a prolíná se veškerými našimi aktivitami od vzdělávání, odborných konzultací, výzkumu, po vytváření komunity a tvorbu marketingového obsahu. Očekávat můžeš s otevřené a přijímající pracovním prostředí, ve kterém se snažíme vycházet ze silných stránek členů našeho týmu. Důležitý je pro nás vzájemný respekt, důvěra, svoboda a zodpovědnost.

Řada z našich stážistů u nás dostala nabídku stálého pracovního místa. Jedním z nich je i Stepan Vaskhevich, který nastoupil do INCIEN na 12denní stáž již v roce 2017 a nyní pro nás pracuje na částečný úvazek jako školitel a konsultant pro oblast textilu. Daniela Blažejová, k nám nastoupila taktéž jako stážistka v po 5 měsících u nás začala pracovat jako projektová manažerka. Taktéž náš současný výkonný a finanční ředitel Pavel Zedníček nastupoval do INCIEN v roce 2019 jako stážista.

Chceš i ty rozšířit řady našich šikovných stážistů? Pošli nám své CV/Li a krátký motivační dopis na email veronika@incien.org a my se ti ozveme.

Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.,
Hybernská 998/4, 110 00 Nové Město

Fakturační údaje:
Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú., Purkyňova 648/125,
612 00 Brno – Medlánky, Česká republika
IČO 04065956, DIČ CZ04065956

Hybernská 998/4,
110 00 Nové Město
T: +420 770 179 152
E: veronika@incien.org

Purkyňova 648/125
612 00 Brno – Medlánky,
Česká republika

IČO 04065956
DIČ CZ04065956

E: fakturace@incien.org