INCIEN a ERSTE společně představí téma cirkulární ekonomiky na mezinárodním strojírenském veletrhu.

Návštěvníci 55. Ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu se mohou těšit na nevšední zážitky a zajímavou inspiraci, kterou přináší téma cirkulární ekonomiky. INCIEN společně se svým hlavním partnerem, korporátní bankou Erste Corporate Banking (ErCB), připravuje netradiční program a výstavu, která zaujme napříč všemi generacemi návštěvníků.

Již samotné výstavní prostory budou pro klienty ErCb překvapením. Namísto tradičního „stánku“ na výstavišti letos ErCB přivítá hosty netradičně v bývalém pavilonu D – aktuálně zábavním vědeckém centrum VIDA!. To nabízí také možnosti „osahat si“ přes 170 interaktivních exponátů, které vám pomohou lépe chápat svět kolem nás.

Mezi hosty budou kromě průmyslníků a obchodníků i děti. Ve spolupráci s Nadací Depositum Bonum pozvala spořitelna žáky základních škol na unikátní vzdělávací program v centru VIDA!. Podle reakce škol se výlet do Brna stane počátkem října součástí rozvrhu třech tisíc žáků z celé republiky. Kapacita centra VIDA! byla vyčerpána za několik dní po zveřejnění pozvánky.

Vlastní program připravila ErCB na úterý 4. října, kdy pozve obchodní partnery na sérii workshopů. Během nich si budou moci nejen vyzkoušet expozici vědecko-zábavního centra, ale také degustovat kvalitní moravská vína, a v neposlední řadě se seznámit s nejnovějšími trendy v oblasti byznysu. Chybět nebude například premiérové představení unikátního korporátního internetového bankovnictví Business 360, či představení nových obchodních modelů v oblasti cirkulární ekonomiky (oběhového hospodářství) a provozního financování.

04„Společně s ErCB chceme letos představit návštěvníkům této prestižní akce příležitosti, které sebou přináší cirkulární ekonomika. Strojírenství je nedílnou součástí systému, v němž dochází k dokonalé recyklaci výrobků, které se následně stávají zdrojem pro další produkci. Právě proto chceme účastníky inspirovat a přesvědčit je o tom, že toto hojně skloňované téma zejména v souvislosti s odpady se týká i jejich byznysu. “ říká Soňa Jonášová, ředitelka INCIEN. 

Česká spořitelna a ErCB tak touto spoluprácí opět dokazují, že i přes svoji dlouhou tradici dokáží neustále překvapovat a být inovativní.

Loni oslavila spořitelna 190 let svého působení na trhu a řadí se tak mezi nejtradičnější tuzemské společnosti. Výsad, které má tato banka na domácím bankovním trhu, je však mnohem více. Skutečnost, že má díky 621 pobočkám rozmístěným po celé zemi nejrozsáhlejší distribuční síť mezi bankami v Česku, nebo že je i díky 1589 bankomatům a platbomatům nejdostupnější bankou v zemi, překvapí málokoho. Stejně jako fakt, že díky největší klientské bázi zahrnující více než 4,7 milionů klientů obhospodařuje nejvíce bankovních účtů v zemi.

Pro mnohé překvapivé ale může být zjištění, že Česká spořitelna je jedinou univerzální domácí bankou, která poskytuje služby korporátního bankovnictví pod samostatnou značkou. Od podzimu 2012 nabízí spořitelna korporátní bankovnictví pod značkou Erste Corporate Banking (ErCB).

V mnoha segmentech (např. komunální financování, financování zemědělství, aj.) se ErCB stala lídrem trhu. K dalšímu posílení pozice na trhu začala ErCB vytvářet také specializované balíčky služeb pro konkrétní průmyslové sektory, například balíčky pro financování zemědělců (TOP Agro). Úspěšnou synergii mezi Českou spořitelnou a ErCB dokládá i podpora inovací, které jsou klíčové pro posilování konkurenceschopnosti domácí ekonomiky. Spořitelna navázala spolupráci s největšími tuzemskými univerzitami a podporuje spolupráci firemního a veřejného sektoru v oblasti inovací. ErCB připravila k podpoře inovačních aktivit firem napříč průmyslovou sférou program TOP Inovace, který patří k vůbec nejúspěšnějším.

Medailonek - Judita NaňkováVíce se o sobě a své nabídce představí ErCB v brněnském centru VIDA!. Zájemci o návštěvu programu ErCB se mohou registrovat Juditě Naňkové na email jnankova@csas.cz.

 

 

 

Oficiální pozvánku na akci si můžete prohlédnout ZDE.

snimek-obrazovky-2016-09-14-v-17-01-30 snimek-obrazovky-2016-09-14-v-17-02-43

 

 

 

 

Sdílejte tento článek na sociálních sítích