Náš hlavní partner JRK Waste Management s.r.o. je nominovaný na prestižní cenu Via Bona Slovakia!

V článku Nesnesitelná nezisková lehkost spolupráce jsme povídali o tom, proč je pro nás dlouhodobé partnerství tak důležité a jak je vzácné najít partnera, se kterým je radost spolupracovat a navíc jsme pyšní na to, co dělá. Takovým partnerem je pro nás JRK Waste Management s.r.o.

O tom, že to, co dělají, dělají dobře a správně nás opět přesvědčila i úplně čerstvá novinka a to jejich nominace na prstižní ocenění Via Bona Slovakia 2015 v kategorii Zelená firma. JRK je mezi 75 dalšími nominovanými firmami v druhém kole a ocenění si nakonec odnese jen 7 firem.

„Nezávislí experti už čoskoro rozhodnú o víťazoch prestížnej ceny za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu.

Tento rok sa zoznam nositeľov cien Via Bona opäť rozšíri. Nadácia Pontis ich bude udeľovať už po šestnástykrát a to vo viacerých kategóriách. V tomto ročníku svoju nomináciu zaslal doteraz najväčší počet malých a stredných firiem z rôznych regiónov Slovenska.

Tie najinšpiratívnejšie príklady nadácia ocení v ôsmich kategóriách. Nezávislá porota zložená zo zástupcov biznisu, štátnej sprá­vy, mimovládneho sektora a vzdelávacích inštitúcií na základe nominácií firiem a osobných prezentácií v dvoch kolách rozhodne o siedmich cenách: Zodpovedná veľká firma, Zodpovedná malá/stredná firma, Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Podporovateľ dobrovoľníctva a Dobrý partner komunity. Ôsmu ocenenú firmu vyberie verejnosť hlasovaním na webovej stránke www.sme.sk.

JRK Waste Management: Pre menej odpadu

Každý obyvateľ Slovenska ročne vyprodukuje približne 327 kg odpadu, z ktorého až 45 % tvorí biologicky rozložiteľný odpad. Poslaním slovenskej firmy JRK Waste Management je znižovať množstvo zmesového komunálneho odpadu zvýšením jeho triedenia. Od roku 2010 pracujú so samosprávami a jednotlivcami na podpore domáceho kompostovania. V roku 2015 firma znížila množstvo skleníkových plynov o viac ako 4 000 ton a predišla skládkovaniu takmer 650-tisíc hektolitrov biologicky rozložiteľného odpadu. Ich elektrický kompostér s polyextremofilnými baktériami je doteraz jedinou alternatívou voči povinným zvozom kuchynských a reštauračných odpadov. Obciam tak ušetrili desiatky tisíc eur. Firma v spolupráci s občianskym združením Priatelia zeme a Inštitútom cirkulárnej ekonomiky minulý rok zorganizovala aj 107 prednášok o význame kompostovania.“

JRK držíme palce a o výsledcích soutěže Vás budeme informovat! 

V oficiálním představení firmy je zmíněn i Institut Cirkulární Ekonomiky!
V oficiálním představení firmy je zmíněn i Institut Cirkulární Ekonomiky!
Nominace firmy JRK na sociální síti Facebook vzbudila obdiv.
Nominace firmy JRK na sociální síti Facebook vzbudila obdiv.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích