BUZZ talks

BUZZ talks jsou diskuzní večery pro širokou veřejnost s tématikou cirkulární ekonomiky a dalších témat týkajících se udržitelného rozvoje.


Co je to BUZZ talks?

Projekt INCIEN s cílem osvěty široké veřejnosti v aktuálních tématech týkajících se udržitelnosti. BUZZ talk jsou zejména realizovány v rámci večerních diskusních setkání s odborníky, jejichž principem je kreativní setkání jednotlivců, zástupců firem, studentů, veřejného sektoru, akademiků a veřejnosti, jejichž výstupem jsou skutečné návrhy, které mohou být uvedeny do praxe právě díky spolupráci jednotlivých zainteresovaných stran. BUZZ talks tedy také slouží jako platforma pro uplatnění a navazování funkčních pracovních vztahů v oblasti životního prostředí a jeho udržitelnosti.

Jak to všechno začalo?

Myšlenka BUZZ talks se zrodila v květnu 2015, kdy naše koordinátorka Anežka narazila v Holandsku na Soňu (Institut Cirkulární Ekonomiky). Společně zjistily, že mají podobné cíle v tom, čemu chtějí věnovat energii, a proto se rozhodly spolupracovat a rozjet nový projekt BUZZ talks. A byl na světě koncept – přednášky a diskuse na aktuální témata, zejména environmentální. Dali jsme dohromady organizační tým a požádali o grant na realizaci z programu SmartUp od Nadace O2. Po schválení konceptu a přiklepnutí grantu jsme horlivě začali s přípravami prvního bloku – 4 večerů na společné téma „Plýtvání jídlem“.

Celkové shrnutí včetně odkazů na videa pak v článku na Zajimej.se

Z jakých témat jste se již mohli těšit?

Plýtvání jídlem, Praha 7 bez odpadu, SLOW FASHION aneb jak udržet udržitelnou módu, KONFLIKTNÍ SUROVINY, Kompostování a pěstování ve městě, Jak na brownfieldy?, Opravitelnost, ZERO WASTE Stačí to? a další.

Od založení již proběhly desítky diskuzních večerů, na které dohromady přišli tisíce účastníků. Organizovali jsme již 3 veletrhy Uplatni.se pro studenty a absolventy hledajícíc uplatnění v udržitelném rozvoji, promítali jsme filmy se zajímavou tématikou doplněné o diskuzy s odborníky a pokračujeme dál…

Pokud chcete být pravidelně informováni o aktivitách a akcích BUZZ talks? Sledujte nás na Facebooku! Nebo nás kontaktujte na emailu recepce@incien.org.


Fotogalerie z pořádaných akcí[siteorigin_widget class=“Tribe__Events__List_Widget“][/siteorigin_widget]

One thought on “BUZZ talks

Napsat komentář