Strážce planety

Vzdělávací program pro MŠ a 1. stupeň ZŠ, který má za cíl vést děti a jejich prostřednictvím i dospělé k minimalizaci, případně znovu-využití odpadu.

Proč projekt Strážce planety vznikl?

Podpora vzdělávání malých dětí je jednou z našich priorit. Projekt Strážce planety vznikl, protože jsme už dlouhou dobu cítili potřebu o problémech cirkulární ekonomiky a vůbec celkového vztahu k planetě mluvit HLAVNĚ s těmi, kteří si vztah k ní teprve utváří. S těmi, kteří mají budoucnost naší planety ve svých rukách. S těmi, kterým naši planetu v nějakém stavu odevzdáme a bude na nich, jak s ní dále naloží. Děti jsou budoucnost – naše i planety. A jak v poslední době můžeme vidět, i děti mají svůj názor, jak by se mělo s planetou zacházet. Planeta “B” totiž neexistuje.

Co je cílem projektu Strážce planety?

Klademe si za cíl poskytnout dětem základní povědomí o principech cirkulární ekonomiky, která se stává základní osou pro směřování českého i evropského odpadového hospodářství a také jednou ze základních priorit rozvoje ochrany životního prostředí. Zaměřujeme se na téma předcházení vzniku odpadu a v případě jeho vzniku jeho správnému třídění. V širším kontextu s dětmi probíráme principy přístupu zero waste (bezodpadovost), slow fashion (pomalá móda), kompostování. Chceme dětem ukázat odpad jako zdroj, je totiž nezbytné změnit optiku, kterou se na odpady díváme, a je třeba začít již u malých dětí. Tyto aktivity jsou zakotveny také v plánech odpadového hospodářství krajů i České republiky.

Jak program realizujeme?
  • formou workshopu pro MŠ “Pohádka O nemocné planetě” a programu pro ZŠ “Cirkulární svět”
Chcete se dozvědět více o programu pro Mateřské školy a naší Pohádce o nemocné planetě? Zajímá vás, jak se žáci základních škol dovědí o principech cirkulární ekonomiky v rámci programu Cirkulární svět? Využijte našich informačních letáků a neváhejte nás kontaktovat na edu@incien.org
                                                                                                                      

 

 


Pro koho je program vhodný?

Pro MŠ a nižší stupeň ZŠ, hloubku informací vždy přizpůsobujeme tomu, jak je daná skupina v tématu zdatná. S programem se účastníme enviromentálních akcí pro veřejnost, byli jsme součástí například eko dnů v ostravském Avion shopping parku nebo v rámci Dne otevřených dveří v ZEVO Mělník. Rádi připravíme program pro děti také pro vaši firemní akci, může jít o den dětí, den Země, ekologické dny apod.

Jak můžete program Strážců planety podpořit?

Pokud se Vám program líbí a chcete podpořit šíření myšlenky cirkulární ekonomiky a předcházení odpadu mezi děti, přispějte na Strážce planety jakoukoli finanční částkou na náš sbírkový účet. Veškeré peníze použijeme na workshopy ve školách a školkách. Děkujeme!

www.darujme.cz/projekt/1201758

Můžete také podpořit konkrétní školu či školku tím, že jí program věnujete.


Znáte Mateřskou či Základní školu, která by se měla do programu zapojit? Pracujete ve vzdělávání a rádi byste se nainspirovali? Chodí Vaše dítě do školy a vy máte pocit, že by se škola mohla více věnovat environmentální osvětě? Nebo vás téma prostě zajímá a máte nápad, jak k projektu přispět?

Tak nás kontaktujte na email edu@incien.orgProjekt je realizován v roce 2019 za podpory statutárního města Brna.

Napsat komentář