Program 2020

Konference přinese aktuální informace o trendech i legislativních změnách a konkrétní zkušenosti v mnoha oblastech cirkulární ekonomiky. Letošní jubilejní ročník se také ponese v duchu bilancování. Těšit se můžete na tato témata:

  • 5 LET CIRKULÁRNÍ EKONOMIKY V ČESKU – Kam se cirkulární ekonomika v regionech posunula a co nás v této oblasti čeká dál?
  • CIRKULÁRNÍ VEŘEJNÉ ZADÁVÁNÍ – Na konferenci proběhne oficiální podpis tzv. Memoranda Green Deal, kterým se zástupci ministerstev spolu s představiteli firem, územních celků či neziskových organizací společně zavážou prozkoumat možnosti aplikace cirkulární ekonomiky do veřejných zakázek.
  • CIRKULÁRNÍ SKEN PRO MĚSTA A OBCE V ČESKU – Představení výsledků dosud největšího provedeného cirkulárního skenu pro města a obce v Česku – pro hlavní město Prahu.
  • RE-USE CENTRA – Na konferenci nebudou chybět příklady dobré praxe, a to nejen týkající se fungování a zřizování re-use center.

 

Témata přinášíme formou panelových diskuzí s odborníky a ukázkami dobré fungující praxe. Tím se Vám pokoušíme přinést ucelený pohled na dannou problematiku a ukázat možná řešení.

Jedná se o předběžnou verzi programu, který je stále aktualizován a není kompletní. Děkujeme za pochopení!

Středa 2. 9.

8:00 – 9:00

Registrace účastníků konference, ranní coffee break

 

9:00

Zahájení konference, úvodní slovo k programu

5 let INCIEN v ČR (Soňa Jonášová)

9:30 – 10:00

1. BLOK

5 cirkulárních let na obcích

Soňa Jonášová a Petr Novotný z INCIEN společně představí nejlepší příklady praxe včetně dat, faktů a klíčových výzev, které jsou před námi. Podělí se o výsledky prvního českého cirkulárního skenu, o výsledky projektu Obce na cestě k méně odpadu i o to, co se nepovedlo.

10:00-11:00

Cirkulární města vs. obce: Kdo je dál?

Primátor města Brna Petr Hladík bude mluvit o tom, jestli je cirkulární radnice utopií či skutečností i o tom, jaké jsou nejlepší a nejhorší praktiky a příklady dobré praxe. Nebude chybět ani pohled do budoucna a shrnutí toho, na co by se obce měly
v dalších deseti letech připravit .

11:00-12:00

Cirkulární sken Praha

Max Russell z amsterdamské organizace Circle Economy představí první skutečně cirkulární sken v České republice.

12:00-12:30

Top příklady české praxe

Milan Doubravský (jednatel společnosti EKO servis Zábřeh) vystoupí s tématem re-use center, která pomáhají i lidem v nouzi.
Karel Horák (starosta obce Žehuň a majitel farmy Choťovice Hotelu Na Farmě) bude mluvit o skutečně cirkulární farmě a obci Choťovice.
Lenka Mynářová (jednatelka firmy NAFIGATE CORPORATION) představí unikátní projekt sběru a upcyklace odpadních olejů z vývařoven i domácností a projekty excelentní evropské úrovně.

12:30-13:30

Pauza na oběd

13:30 – 14:30

2. BLOK

Ozvěny odpadu zdrojem ve světě

Majo Lemo ze slovenského ENJOY LIFE rozdává radost a cirkularitu dětem v Indonésii. Inspiraci pro své aktivity získal právě na prvním ročníku konference ODPAD ZDROJEM. Co rodák ze Žiliny dělá ve světě pro cirkulární ekonomiku?

14:30 – 15:30

Trendy dalšího desetiletí a co na to legislativa?

Advokát z Deloitte Legal Filip Hloušek a Martin Veverka, Senior konzultant oddělení Advisory / EY vás provedou vším, co se připravuje v Evropském Green Dealu a na co by se měly české firmy připravit. Budou mluvit i o tom, jak mohou obce přizpůsobit svoje systémy tak, aby synergie mezi firmami a obcemi fungovala na maximum a diskuzi doplní kompletní přehled možností financování nových cirkulárních projektů.

15:30-16:00

Coffee break

16:00 – 17:00

3. BLOK

Cirkulární veřejné zakázky

V dalším bloku se zaměříme na to, co přináší evropský Green Deal v oblasti veřejného zadávání a jak transformovat stavební zakázky na cirkulární. Tématem bude především sociální a environmentální odpovědnost.
Řečníky budou Anna Pasková z Odboru politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje Ministerstva životního prostředí, manažer udržitelnosti firmy SKANSKA a předseda CZCBC Karel Fronk a vedoucí oddělení veřejných zakázek MPSV Leona Štěigrová.

17:00 – 18:00

Pro cirkulární regiony

Na závěr prvního nabitého dne představí ředitelka INCIEN Soňa Jonášová, člen správní rady INCIEN Ctirad Hemelík a spolumajitel advokátní společnosti KROUPAHELÁN Jiří Helán publikaci a start nové platformy Proregiony.cz.

19:00-20:00

Raut

Raut bude příležitostí pro odpočinek a přípravu na společenský večer.

20:00-21:00

Společenský večer a networking

21:00-00:00

Večerní program

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Panels_Widgets_Image“][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Panels_Widgets_Image“][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Panels_Widgets_Image“][/siteorigin_widget]

Čtvrtek 3. 9.

8:00 – 9:00 Registrace nově příchozích účastníků konference
9:00 Zahájení 2. konferenčního dne, úvodní slovo k programu

WORKSHOP Cirkulární veřejné zadávání – Jak na to?

Vedoucí workshopu: Jiří Helán & Pavel Kroupa (KROUPAHELÁN)

WORKSHOP Re-use centra

Vedoucí workshopu: Markéta Vinkelhoferová & Petra Francová (TESSEA)

WORKSHOP Jak na cirkulární skeny

Vedoucí workshopu: Soňa Jonášová

WORKSHOP Energetické využívání odpadu a jeho role v cirkulární ekonomice

Vedoucí workshopu: Petr Novotný (INCIEN)

12:00-13:00

Pauza na oběd

13:30-14:00

Shrnutí Konference

Nejdůležitější trendy a aspekty cirkulární ekonomiky v České republice, závěrečný sumář užitečných informací, odkazů a zdrojů inspirace.

 

14:00-14:15

Slavnostní ukončení

Slavnostní ukončení a vyhlášení soutěže pro účastníky, kteří se zapojili do vyplnění dotazníku spokojenosti.

 

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Button_Widget“][/siteorigin_widget]

One thought on “Program 2020

Napsat komentář