Strážce planety

Vzdělávací program pro MŠ a 1. stupeň ZŠ, který má za cíl vést děti a jejich prostřednictvím i dospělé k minimalizaci, případně znovuvyužití odpadu.

Proč program Strážce planety vznikl?

Podpora vzdělávání malých dětí je jednou z našich priorit. Program Strážce planety vznikl, protože jsme už dlouhou dobu cítili potřebu o problémech cirkulární ekonomiky a vůbec celkového vztahu k planetě mluvit HLAVNĚ s těmi, kteří si vztah k ní teprve utváří. S těmi, kteří mají budoucnost naší planety ve svých rukách. S těmi, kterým naši planetu v nějakém stavu odevzdáme a bude na nich, jak s ní dále naloží. Děti jsou budoucnost – naše planety. A jak v poslední době můžeme vidět, i děti mají svůj názor, jak by se mělo s planetou zacházet. Planeta „B“ totiž neexistuje.

Co je cílem programu Strážce planety?

Klademe si za cíl poskytnout dětem základní povědomí o principech cirkulární ekonomiky, která se stává základní osou pro směřování českého i evropského odpadového hospodářství a také jednou ze základních priorit rozvoje ochrany životního prostředí. Zaměřujeme se na téma předcházení vzniku odpadu a v případě jeho vzniku jeho správnému třídění. V širším kontextu s dětmi probíráme principy přístupu zero waste (bezodpadovost), slow fashion (pomalá móda), kompostování. Chceme dětem ukázat odpad jako zdroj, je totiž nezbytné změnit optiku, kterou se na odpady díváme, a je třeba začít již u malých dětí. Tyto aktivity jsou zakotveny také v plánech odpadového hospodářství krajů i České republiky.

Jak program realizujeme a pro koho je vhodný?

Formou workshopu pro MŠ Pohádka O nemocné planetě a programu pro ZŠ Cirkulární svět.

Pro MŠ a nižší stupeň ZŠ, hloubku informací vždy přizpůsobujeme tomu, jak je daná skupina v tématu zdatná. S programem se účastníme enviromentálních akcí pro veřejnost, byli jsme součástí například eko dnů v ostravském Avion shopping parku nebo v rámci Dne otevřených dveří v ZEVO Mělník. Rádi připravíme program pro děti také pro vaši firemní akci, může jít o den dětí, den Země, ekologické dny apod.

Jak můžete program Strážců planety podpořit?

Pokud se Vám program líbí a chcete podpořit šíření myšlenky cirkulární ekonomiky a předcházení odpadu mezi děti, přispějte na Strážce planety jakoukoli finanční částkou na náš sbírkový účet. Veškeré peníze použijeme na workshopy ve školách a školkách. Můžete také podpořit konkrétní školu či školku tím, že jí program věnujete.

Jak program realizujeme a pro koho je vhodný?

Znáte Mateřskou či Základní školu, která by se měla do programu zapojit? Pracujete ve vzdělávání a rádi byste se nainspirovali? Chodí Vaše díte do školy a Vy máte pocit, že by se škola mohla více věnovat environmentální osvětě? Nebo Vás téma prostě zajímá a máte nápad, jak  k projektu přispět? Pak nás kontaktujte na edu@incien.org.

Kde nás najdete

Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.,
Hybernská 998/4, 110 00 Nové Město

Naše sídlo a fakturační údaje

Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.,
Purkyňova 648/125, 612 00 Brno – Medlánky,
Česká republika
IČO 04065956, DIČ CZ04065956

Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.,
Hybernská 998/4,
110 00 Nové Město
T: +420 770 179 152
E: veronika@incien.org

Fakturační údaje:
Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.,
Purkyňova 648/125
612 00 Brno – Medlánky,
Česká republika

IČO 04065956
DIČ CZ04065956

E: fakturace@incien.org