Institut v kostce

Autor: Soňa Jonášová

Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú. je nevládní organizace pro rozvoj cirkulární ekonomiky v podmínkách České republiky


Pracujeme na uzavírání materiálových cyklů

Autor: Soňa Jonášová

Pár slov o INCIEN

Kdo jsme?

  • Jsme tým mladých lidí, kteří pracují na šíření myšlenky cirkulární ekonomiky v České republice. INCIEN byl založen v roce 2015 a od té doby intenzivně spolupracuje na vzdělávání, realizaci projektů a propojování zájmových skupin napříč obory.

Čemu se věnujeme?

  • Vzděláváme sebe i ostatní, pořádáme diskuzní večery, semináře, konference a zároveň o těchto tématech jen nemluvíme, ale skutečně pracujeme na jejich realizaci. Jak? Ve spolupráci s firmami, obcemi, neziskovými organizacemi a dalšími zájmovými skupinami realizujeme desítky projektů. Chceme jít příkladem a ukázat, že stačí začít sami u sebe.

Proč jsme jiní?

  • Víme, jaké příležitosti cirkulární ekonomika přináší a že základním stavebním kamenem pro přechod z lineárního na cirkulární systém fungování je změna myšlení. Musíme začít vnímat odpady jako zdroje a začít spolupracovat.

S kým pracujeme?

  • Spolupracujeme s firmami, školami, samosprávami, neziskovými organizacemi a dalšími zainteresovanými stranami, které mají zájem být součástí změny, která přináší nová pracovní místa, šetří finance i životní prostředí.

Čeho jsme součástí?

  • Od roku 2017 jsme byli oficiálně zařazení do seznamu Slušných firem. Věříme, že projekt propojuje firmy, které v podnikání hledají i další hodnoty než jen vydělávání peněz. Slušné firmy jsou pro nás pojítkem ke slušným lidem, se kterými rádi spolupracujeme.