Otevíráme 3. kolo školení pro pracovníky ve stavebnictví Train the Trainer

Evropský výzkumný projekt BUS-GoCircular se zaměřuje na kvalifikaci pracovníků ve stavebnictví a zvýšení jejich kompetencí. Můžeme mít sebelepší řešení pro cirkulární stavebnictví, ale pokud nebudeme mít kvalifikované pracovníky, kteří inovace implementují do praxe, rozvoj odvětví bude stagnovat.  

Co je to Train the Trainer? 

Train the Trainer (TtT) je online kurz cílený na odborníky školících organizací, kteří poskytují kurzy kontinuálního profesního rozvoje (CPD) pro praktikující stavební profesionály, a na další odborníky z oblasti stavebnictví, kteří se díky účasti stanou odbornými školiteli a budou moci nabyté znalosti a dovednosti sdílet dál. Kurz TtT se zaměřuje na nové znalosti a dovednosti potřebné pro navrhování, výstavbu, užívání, údržbu a ukončení životnosti „cirkulárních“ budov. Poskytne účastníkům praktické metody, znalosti a materiály, díky kterým budou moci vzdělávat své kolegy, zaměstnance, partnery a jiné profesionály v klíčových pojmech, strategiích a opatřeních cirkulární ekonomiky ve stavebnictví a jejich praktickém uplatnění v praxi napříč celým spektrem stavebních profesí a rolí. Účastníci kurzu budou seznámeni s výukovými materiály, různými vyšetřovacími a školicími metodami a nejnovějšími zdroji poznatků. 

O předchozích kolech kurzu 

První kolo se konalo v Praze v lednu 2023. Tohoto úvodního školení se zúčastnilo patnáct stavebních odborníků ze sedmi zemí, včetně čtyř účastníků z České republiky. Pro více informací klikněte ZDE.

V červnu 2023 se konal 2. kurz TtT online. Tohoto vzdělávacího kurzu se zúčastnilo a úspěšně jej dokončilo sedmnáct odborníků na stavebnictví a vzdělávání z deseti zemí. Pro více informací klikněte ZDE

Organizace Rethink Architecture vznikla s vizí šíření osvěty a povědomí o udržitelnosti mezi architekty a investory. S touto myšlenkou již čtvrtým rokem pořádáme přednášky a školení. V rámci školení Train the Trainers jsme obdržely nejen precizně zpracované podklady, z nichž můžeme při přípravě dalších akcí obsahově čerpat, ale i tipy na to, jak tyto vědomosti efektivněji předávat našim účastníkům.” – Karolína Barič, spoluzakladatelka Rethink Architecture (účastnice 1. kurzu TtT) 

Školení TtT v rámci projektu BUS-GoCircular považuji za velice prospěšné. Školení mne blíže seznámilo s problematikou cirkulární ekonomiky a zejména s výhodami a příležitostmi, které cirkulární ekonomika přináší jak pro ochranu klimatu, tak i pro náš běžný život. V rámci kurzu jsem získal mnoho užitečných informací včetně praktických příkladů a pod vedením odborníků si mohl vyzkoušet návrh školení pro rozšíření povědomí o cirkulární ekonomice a seznámit se s lidmi, kterým není náš svět lhostejný. Školení proto mohu vřele doporučit.“ – Jakub Kvasnica, Konzultant, SEVEn, The Energy Efficiency Centre (účastník 1. kurzu TtT) 

Podrobnosti a přihlášení

Pokud máte zájem zúčastnit se třetího kurzu „Train the Trainers“, vyplňte prosím tento registrační formulář do 20. října 2023. Upozorňujeme, že účastníci se musí zúčastnit všech 3 online bloků kurzu, které se budou konat 31. října, 7. a 14. listopadu 2023 od 14.00 do 16.30 hodin. Kurz se bude provádět v angličtině. Počet míst je omezen na 40 účastníků. O seznamu účastníků rozhodnou partneři projektu BUS-GoCircular a budou o finálním výběru informovat registrované zájemce do 24. října 2023. Více také na webových stránkách kurzu.

 

 

Sdílejte tento článek na sociálních sítích