Pavel Zedníček předává vedení INCIEN. S novým rokem vítáme novou ředitelku

„Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú. brzy oslaví 9 let a já jsem hrdý na to, že jsem se mohl zhruba polovinu tohoto času naplno věnovat jeho rozvoji. S koncem roku 2023 nicméně skončí i mé dobrodružství a s INCIEN se budu loučit,“ uvedl na úvod svého veřejného oznámení Pavel Zedníček. Jedním dechem ale dodává, že INCIEN předává „ve skvělé formě a se skvělým týmem” a hlavně ženě, která má pro naše aktivity velký zápal a už teď hromadu nápadů.

Michaela Kloudová (LI) byla pro zakladatelku INCIEN, Soňu Klepek Jonášovou, jako náhrada Pavla Zedníčka první volbou. Má background ze startupové i korporátní sféry a stojí za projekty Genster nebo Cirkulární obchoďák No neke na Chodově.

Michaela už se účastnila podzimních akcí, tady na listopadovém Cirkulárním Meetupu

„INCIEN sleduji od samého začátku a ušel neskutečný kus cesty. Naprosto famózně ho nastartovala Soňa Klepek Jonášová, která mu dala směr i vizi. Odcházející CEO Pavel Zedníček INCIEN etabloval ve vědeckém světě – za jeho vedení se ustálil výzkumný tým Think Tanku, který pracuje na velice zajímavých studiích s národním i zahraničním významem. Mým úkolem bude naše aktivity a pokrokovost cirkulární ekonomiky ukázat širšímu publiku. Chci srozumitelně představit, jak snadné a výhodné je se podílet na změnách, které zavádí cirkularitu do praxe. Zároveň chci vyvracet zažité stereotypy, že nás do udržitelnosti někdo nutí a není to k ničemu –  jedná se ekonomicky, ale i společensky velice prospěšnou změnu.“

Jako svou osobní misi představila Michaela Kloudová záměr „dostat hlas a vědomosti profíků z INCIEN k těm správným uším a otevřít ty správné oči“. Chce využít své byznysové know-how, aby nabízené služby INCIEN odpovídaly potřebám trhu. “Ještě než skončil rok 2023, oprášili jsme nabídku našich školení. Zatím si lze objednat nebo předplatit školení trojího typu, zaměřeného na interní vzdělávání v oblasti cirkulární ekonomiky, cirkulárních opatření a ESG agendy. Je ještě mnoho firem, které se v dané problematice nezorientovaly nebo které potřebují zapracovat na zapojení celého týmu a zvýšení celkového povědomí o cirkulárních příležitostech v souvislosti probíraným ESG reportingem,“ vysvětluje své kroky. Zároveň dodává, že je otevřena všem diskuzím, setkáním nebo návrhům a chce povzbudit zájemce o cirkulární ekonomiku, aby s ní a s INCIEN týmem vedli živý dialog. „Čeká nás hromada krásné práce,“ uzavírá s úsměvem. 

 

Sdílejte tento článek na sociálních sítích