Prosincové novinky z INCIEN

Název PROSINEC pravděpodobně pochází od slova „prosiněti“ (problesknout), což značí, že se jedná o měsíc, kdy slunce už jen občas prosvitne (probleskne) mezi mraky. Možná se Vám bude zdát, že i my jsme v tomto měsíci jen tak probleskávali, ale opak je pravdou. Prosinec byl pro INCIEN měsícem plánování do dalšího roku a ukončování rozpracovaných projektů. Také jsme tento vánoční čas hojně využili pro setkávání se stávajícími partnery, utužovali jsme vztahy na vánočních večírcích, utvrdili jsme se v dalších spolupracích i v následujícím roce 2017, což nás potěšilo a nabilo energií. No a nebyl by to prosinec, kdybychom se také nevěnovali rodině, odpočinku a plnění přání.

Školení nováčků v programu SmartUp O2

Kdyby jste někdo náhodou pojali podezření, že naše paní ředitelka Soňa má málo aktivit, tak věřte, že víc už toho snad ani nelze zvládnout. Je to SUPERWOMEN a tomu nasvědčuje i její ambassadorství v programu SmartUp Nadace O2, kterému se věnuje již druhým rokem. I letos v tomto předvánočním čase vyrazila se skupinou mladých a nadšených lidí na školeních v Orlických horách, aby jim pomohla realizovat jejich zajímavé nápady. Více informací o programu SmartUp se můžete dozvědět ZDE. Za zmínku jistě stojí i projekt, který Soňa mentoruje a tím je Freeshop v kampusu Univerzity, který realizuje Spolek Uržitelný Palacký v Olomouci. Prvním projektem, který Soňa vedla jsou úspěšné diskuzní setkání BUZZ talks. Spolupráce se studenty a univerzitami pro nás má velký význam a vážíme si jí.

15492117_1362187357145913_5840961861733510018_n

,,Program SmartUp oživuje zajímavé nápady, které nepatří do šuplíku, ale mezi lidi.“

Konference Život na hraně

… se věnovala marketingu, PR a vůbec všem chytrým věcem, kterým se musí věnovat i neziskovka jako ta naše. A tak jsme se na pozvání našich skvělých partnerů z firmy RESPIRO účastnili i my. Ano, je to k nevíře, ale účastníme se i konferencí, které se netýkají odpadů. Z akce vznikla i úžasná fotografie, díky které jsme našim Facebookovým fanouškům ukázali, že nakupování vánočních dárků mohou brát zodpovědně a s jednatelem firmy RESPIRO, Jakubem Mastíkem, oslavili jak jejich úspěch na prestižní mezinárodní soutěži POPAI AWARDS (první místo v kategorii ekologický koncept), tak naši spolupráci na rok 2017!

snimek-obrazovky-2017-01-03-v-19-22-17

Konference ODPAD ZDROJEM 

Jak jste si již jistě stihli všimnout, oficiálně jsme odstartovali registraci na další ročník konference ODPAD ZDROJEM, kterou budeme pořádat v termínu 30. – 31. 3. 2017. V loňském roce měla konference dle ohlasů velký úspěch, my jen doufáme, že ani letos vás nezklameme. Proto aby byl program nabitý, řečníci připravení, workshopy zajímavé a zábava proudila děláme maximum. Plánování, telefonování, realizování schůzek a mnoho dalšího patřilo do našeho prosincového programu.

snimek-obrazovky-2017-01-03-v-19-23-37

Setkávání, večírky, porady, plánování

Snažili jsme se v rámci jednoho měsíce setkat se všemi našimi partnery, spolupracujícími organizacemi a firmami. Byl to ovšem trochu nadlidský úkol ,,přátel“ INCIEN je již mnoho. Mezi večírky jsme pravidelně plánovali i naše aktivity, kterým se budeme věnovat v roce 2017. Nemusíte se bát, stále budeme bojovat za cirkulární ekonomiku, zavádění dobrých a fungujících příkladů do praxe, poradenství, edukačním činnostem a dalším a dalším věcem, které nám dávají v rámci šíření myšlenek a zavádění principů cirkulární ekonomiky smysl.

Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem, kteří s námi spolupracovali a podporovali nás v roce 2016. Těšíme se na další nezapomenutelné dny v INCIEN a věřte, že to i letos rozjedeme! Doufáme, že u toho budete s námi. Hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody a cirkulárního života i v roce 2017 přeje INCIEN.

03Autorem textu prosincových INCIEN novinek je Laura.

 

Sdílejte tento článek na sociálních sítích