Soňa o finančním daru na konec roku

Tým MITON C, což fond zaměřený na krypto a web 3 se rozhodl darovat 8 miliónů korun. Komu a jak? O tom se rozhodovalo podle principů kvadratického hlasování. A nás v Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú. těsně před zavřením kanceláře na dobu Vánoc nesmírně potěšilo, že jsme se dostali do výběru a na naše aktivity získali pro příští rok částku 238 806 korun.

Je to pro nás obrovský krok, protože ačkoliv jsme „neziskovka“ založená „odspodu“ a teoreticky bychom s fundraisingem mohli mít perfektní zkušenost, opak je pravdou. Od začátku jsme se rozhodli naše aktivity financovat hospodářskou činností, která zahrnuje aktivity od fyzických analýz odpadů, cirkulárních skenů až po vzdělávání a advokacii pro téma a systémové změny. A z těchto činností financujeme veškeré zapojování do veřejného prostoru.

Nebylo to vždycky jednoduché a tak nás docela významně poznamenala i první covidová vlna, která zakázky, na kterých jsme pracovali odsunula, nebo zrušila úplně. A tak jsme v roce 2020 poprvé propouštěli kvůli nedostatku financí.

Když jsem Davidovi Balovi z Mitonu volala, děkovala a ptala se, proč si nás vybrali, říkal, že nás doporučil kamarád, věnující se efektivnímu altruismu. A tak jsem si k pojmům jako „web3“ a „kvadratické hlasování“ přidala na seznam ještě „efektivní altruismus“.

A sem se dělím, protože jsme poprvé získali tak významnou částku „jen tak“, na základě doporučení a sledování naší práce. A třeba je to pomyslné proboření skleněného stropu a příští rok se nám podaří fundraising nastartovat tak, abychom pro téma cirkularity a změny v České republice a ve světě dělali ještě mnohem víc.

INCIEN jsme se rozhodli transformovat a to na základních 5 divizí. Pro zapamatování jim říkáme AKTA-X. Zkratka reprezentuje Akademii, Konzultace, Think-Tank, Advokacii a X síť propojování přes nově budovaný Cirkulární Hotspot. Díky němu máme v plánu lépe provázat vazby se světem a zase téma cirkularity posunout na vyšší úroveň.

Miton si navíc může, stejně jako další podnikatelé, v letošním roce výjimečně odečíst až 30 % ze základu daně díky darům. Tak pokud Vás práce Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú. zajímá, můžete třeba na poslední chvíli využít i platformu Darujme. Potvrzení o daru rádi vystavíme!

Podpora INCIEN na darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1204812

Více o hlasování týmu MITON C a dalších podpořených neziskovkách jako NFNZ – Nadační fond nezávislé žurnalistiky, @replug.me, SPONDEA, o.p.s.Nadační fond EduzměnaČlověk v tísni a další zde: https://www.miton.cz/blog/vanocni-krypto-giveaway-jak-to-dopadlo

Sdílejte tento článek na sociálních sítích